Skip to content
Moře zdraví

o nás

o rybičkovně

Můj sen o Rybičkovně začal teprve nedávno. Sardinky jsem sice jedl moc rád už od malička, ale je to zhruba rok, co jsem ochutnal prémiové portugalské sardinky. Ty mi připadaly jako největší delikatesa světa a probudily ve mně touhu přivézt ty výborné rybičky do každého města, do každé vesničky, zkrátka do naší české zemičky.

Petr

Gurmánský zážitek

 

Portugalské konzervované rybičky pod víčky rozhodně stojí za vyzkoušení. Nejen že jsou velmi zdravé, zároveň nabízejí skvělý gurmánský zážitek. Při nákupu konzervovaných ryb pečlivě vybírejte prémiové značky. Jen kvalitní konzervované rybičky vám zajistí dokonalou náhradu chutí, když nemáte po ruce čerstvé ryby. Zaplatíte sice o něco více, ale slibujeme, že to bude výjimečná lahůdka. My z Rybičkovny jsme hodně dlouho hledali, ochutnávali a přemýšleli, a nakonec jsme došli k rozhodnutí. Spojení výborné chuti, kvality, tradice, přístupu zástupců firmy k nám jako budoucím zákazníkům bez historie – to vše nás nakonec přivedlo k rozhodnutí zvolit jediného výrobce: firmu PINHAIS, která (jak jsme zjistili později při návštěvě výrobního závodu) umí přenést pozitivní rodinnou atmosféru, která zde panuje, do té malé zlaté plechovky plné výborných rybiček.

Přehrát video

Jak se rodil nápad na Rybičkovna.cz a jak Jirka poznal, že Petr má pravdu

Náš příběh je jednoduchý. Jsme dva kamarádi – Petr a Jirka – a s tím nápadem jsme měli chuť něco udělat. Dva kamarádi, kteří chtějí přinášet radost druhým a tím přinášet radost sobě. Tak se zrodil sen o Rybičkovně. Stalo se tomu tak před necelým rokem, kdy Petr ochutnal výborné delikatesní sardinky z Portugalska. Jirka byl k nápadu trochu skeptický – říkal si, že cena je příliš vysoká. Navíc Jirka nebyl žádný milovník sardinek z konzervy. Vybavila se mu ta chuť, kterou znal ze sardinek ze supermarketu. Kvůli lehkému nátlaku okolí, jak jsou rybičky zdravé, si je i Jirka občas dal. Nikdy ho ale ani ve snu nenapadlo, že by sardinky mohly chutnat i jinak. To přesně do chvíle, kdy už mu nezbylo nic jiného, než je ochutnat, protože Petr chtěl definitivní odpověď, od jakého výrobce budou sardinky přivážet.
Toto řekl Jirka poté, co ochutnal sardinky od Pinhais:
„Den, kdy jsem ochutnal sardinky od Pinhais, byl den, kdy jsem se zamiloval do sardinek. Už před tím jsem o nich hodně četl – o tom, jak se liší od sardinek z Baltu, což vlastně ani nejsou sardinky, z Maroka, od sardinek ve slunečnicovém oleji, sardinek lovených na moři týden do zásoby atd. No prostě najednou jsem si vzpomněl, co mi jednou říkal Petr, když se mě snažil přesvědčit, že portugalské sardinky od Pinhais poblázní Čechy a Moravu od severu na jih, od východu na západ.“

„Brzo objevíš ty neuvěřitelné chutě konzervovaných ryb v rajčatové omáčce nebo ochuceném olivovém oleji, a vsadím se, že na nich budeš závislý! Ale neboj se, je to zdravá a báječná závislost. “ Než jsem se nadechl, abych něco řekl, pokračoval. „Portugalské rybičky naprosto zbožňuju! O kvalitě, čerstvosti a jednoduchosti dokonale zpracovaných rybiček v Portugalsku bych mohl mluvit a psát hodiny v kuse… Každému doporučuji, aby je ochutnal alespoň jednou za život!“ Dneska vím, že Petr měl pravdu. Zkuste to taky a dejte nám vědět, zda měl pravdu i podle vás.